"لحظه ای صبر...ظهور نزدیك است"
*** یا رب الحسین به حق الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه***
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون در باره ی مطالب این وبلاگ چیست؟

بسم ا... الرحمن الرحیم

بانوی آسمانی:
{مخفی بودن قیر حضرت زهرا (س)}

"دختر رسول خد ا(ص) برای من الگویی نیكوست"
حضرت مهدی(عج)


مساله مخفی بودن قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) دقیقا همچون خاری در


چشمان اهل تسنن و وهابیت و محبین و اتباع عمر بن خطاب می باشد که تاکنون هیچ راهی برای فرار از آن پیدا نکرده اند مگر حرفهایی جاهلانه که در نزد ارباب علم کوچکترین ارزش را ندارد !
مخفی بودن قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) دقیقا سند مظلومیت ایشان بوده است .
این امر به دستور بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) و همّت امیرالمومنین ( علیه السلام ) بوده است .
تمامی اهل بیت ( علیهم السلام ) از قبر مادرشان با خبر بوده اند و آن را زیارت می کرده اند . دقیقا بر خلاف مخالفین زیارت قبور ( یعنی وهابی ها ) .
بد نیست در ابتدا به مطالبی اندک در باب جواز زیارت قبور اشاره نماییم .
زیارت قبور در نزد اهل بیت ( علیهم السلام ) مقبول می باشد .
مرحوم خونساری در ” جامع المدارک ” ج ۲ ص ۵۵۴ چنین می گوید :
” وأما استحباب زیارة الأئمة علیهم السلام بالبقیع فهو من ضروریات المذهب مضافا إلى النصوص المتواترة    “
( استحباب زیارت ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع ، از ضروریات مذهب است اضافه بر نصوص و روایات متواتر ( که موید این کلام است ) .
سپس در ادامه چنین می گوید :
” وقیل للصادق علیه السلام ( ما لمن زار واحد منکم فقال : کمن زار رسول الله صلى الله علیه وآله وقال الرضا علیه السلام على المحکی فی خبر الوشاء ( إن لکل إمام عهدا فی عنق أولیائه وشیعته ، وإن من تمام الوفاء بالعهد زیارة قبورهم فمن زارهم رغبة فی زیارتهم وتصدیقا بما رغبوا فیه کان أئمتهم شفعاءهم یوم القیامة )    “
( به امام صادق علیه السلام گفته شد : برای کسی که یکی از شما ( اهل بیت ) را زیارت نماید چه ( اجری ) می باشد ؟ امام علیه السلام فرمودند : همانند آن است که رسول الله ( صلی الله علیه و آله وسلم ) را زیارت کرده است .
در روایت وشاء از امام رضا علیه السلام چنین بیان فرمودند : برای هر امام ( علیه السلام ) بر ذمه دوستداران و شیعیانش حقی می باشد . پس از اتمام عهد و وفا بر آنان ( ائمه ) همانا زیارت قبور آنان می باشد . پس هر کس با رغبت و تصدیق ( معرفت ) به زیارت آنان برود ، ائمه او در روز قیامت شفیع وی خواهند بود )
پس زیارت قبور در نزد اهل بیت ( علیهم السلام ) مقبول بوده است .
در مدارک اهل سنت نیز این مطلب بیان شده است .
صحیح مسلم – مسلم النیسابوری – ج ۳ – ص ۶۵
مسند احمد – الإمام احمد بن حنبل – ج ۲ – ص ۴۴۱
سنن ابن ماجة – محمد بن یزید القزوینی – ج ۱ – ص ۵۰۱
سنن أبی داود – ابن الأشعث السجستانی – ج ۲ – ص ۸۷
” عن أبی هریرة قال زار النبی صلى الله علیه وسلم قبر أمه فبکى وأبکى من حوله فقال …. فزوروا القبور فإنها تذکر الموت ”
( ابوهریره می گوید : پیامبر اکرم ( صلی الله علیه – و آله – وسلم ) قبر مادرش را زیارت کرد و گریه کردند و اطرافیان ایشان نیز به گریه افتادند … پس فرمودند : ( اهل ) قبور را زیارت کنید زیرا این امر شما را به یاد مرگ می اندازد )
پس زیارت قبر در نزد وحی مقبول است . و این کلام دلیلی بر است بر رد عقیده وهابیت !!!
زیارت قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) :
امیرالمومنین و امام حسن و امام حسین و ما بقی اهل بیت ( علیهم السلام ) از مکان قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) کاملا اطلاع داشتند ولی می خواستند که آن قبر مخفی بماند !
در اینکه اهل بیت ( علیهم السلام ) زیارت قبور را جایز می دانستند و خود به آن عامل بودند ، شکی نیست و مدارک آن قبلا گذشت .
ولی آیا اهل بیت ( علیهم السلام ) مجبور بودند که قبر مادرشان ( علیها سلام ) را در مقابل چشم همگان زیارت کنند ؟
اهل بیت ( علیهم السلام ) قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) را مخفیانه زیارت می کردند و نمی خواستند که همگان از مکان آن با خبر شوند علی الخصوص اهل سنت و نواصب !

حال نکته ای که باید به آن بسیار تایید شود این است که اگر قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) معلوم است ، پس این قبر کجاست ؟

اینکه اهل بیت ( علیهم السلام ) مکان قبر مادر خود را میدانستند ، امری است جدا ! ولی اهل تسنن برای ما مشخص نمایند که مکان قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) کجا می باشد ؟

اتفافا یکی از ادله ای که شیعیان اقامه می کنند بر اینکه ابی بکر و عمر بن خطاب در مراسم تدفین بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) حضور نداشتند – و مملو اسانید اهل تسنن آن را تایید می کنند - اجازه ندادن بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) می باشد .
اگر ابی بکر و عمر بن خطاب از جزئیات مراسم تدفین بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) خبر داشتند و یا امیرالمومنین ( علیه السلام ) به آنان خبر داده بودند ، پس آیا منطقی به نظر می رسد که آنها مکان قبر را ندادند ؟؟؟

بخاری در صحیح خود ج ۴ ص ۱۵۴۹ حدیث ۳۹۹۸ چنین می گوید :
” فلما تُوُفِّیَتْ دَفَنَهَا زَوْجُهَا عَلِیٌّ لَیْلًا ولم یُؤْذِنْ بها أَبَا بَکْرٍ وَصَلَّى علیها   “
( وقتی که فاطمه ( سلام الله علیها ) وفات کرد ، علی ( علیه السلام ) وی را شبانه به خاک سپرد و به ابی بکر خبر نداد و خودش بر وی نماز خواند )
مسلم در صحیح خود ج ۳ ص ۱۳۸۰ حدیث ۱۷۵۹ نیز چنین می گوید :
” فلما تُوُفِّیَتْ دَفَنَهَا زَوْجُهَا عَلِیُّ بن أبی طَالِبٍ لَیْلًا ولم یُؤْذِنْ بها أَبَا بَکْرٍ وَصَلَّى علیها عَلِیٌّ    “
( وقتی که فاطمه ( سلام الله علیها ) وفات کرد ، علی ( علیه السلام ) وی را شبانه به خاک سپرد و به ابی بکر خبر نداد و خودش بر وی نماز خواند )
نووی در ” تهذیب الاسماء و اللغات ” ج ۲ ص ۳۵۲ شماره ۱۱۸۲ و ابن اثیر در ” اسد الغابه ” ج ۵۶ ص ۵۲۴ چنین می گویند :
” وأوصت أن تدفن لیلاً ففعل ذلک بها   “
( فاطمه زهرا سلام الله علیها وصیت نمود که شبانه دفن شود و امیرالمومنین ( علیه السلام ) نیز این چنین کرد )
ابن عبدالبر در ” الاستیعاب ” ج ۴ ص ۱۸۹۸ چنین می گوید :
” و کانت اشارت علیه ان یدفنها لیلا   “
( فاطمه زهرا سلام الله علیها از امیرالمومنین ( علیه السلام ) خواسته بود که وی را شبانه دفن نمایند )
حتی ابن بطال ( شارح صحیح بخاری ) به علت این مخفی بودن مراسم اشاره می کند .
وی در ” شرح صحیح بخاری ” ج ۳ ص ۳۲۵ چنین می گوید :
 ” أجاز أکثر العلماء الدفن باللیل… ودفن علىُّ بن أبى طالب زوجته فاطمة لیلاً، فَرَّ بِهَا من أبى بکر أن یصلى علیها، کان بینهما شىء “
( اکثر علما دفن جنازه را در شب اجازه داده‌اند. علی بن ابوطالب، همسرش فاطمه را شبانه دفن کرد تا ابوبکر به او نماز نخواند؛ چون بین آن دو اتفاقاتى افتاده بود )
بر اساس روایات شیعه ، بعد از اینکه بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) به صورت مخفیانه تشییع شدند ، ابی بکر و عمر بن خطاب از اینکه بدون اطلاع آنان چنین امری انجام شده است و حاصل آن یعنی بی اعتباری این دو غاصب در نزد مردم لذا بر آن شدند که با انجام تشییع جنازه ساختگی و گرفتن مراسم برای بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) نظر مردم را نسبت به خود عوض کنند .
ابن جریر طبری شیعی در ” دلائل الامامه ” ص ۱۳۷ چنین می گوید :
“   فتلقاه عمر ومن معه من أصحابه ، وقال له : مالک یا أبا الحسن ، والله لننبشن قبرها ولنصلین علیها . فضرب علی ( علیه السلام ) بیده إلى جوامع ثوبه فهزه ثم ضرب به الأرض ، وقال له : یا بن السوداء ، أما حقی فقد ترکته مخافة أن یرتد الناس عن دینهم ، وأما قبر فاطمة فوالذی نفس علی بیده لئن رمت وأصحابک شیئا من ذلک لأسقین الأرض من دمائکم ، فإن شئت فاعرض یا عمر . ”
( پس عمر و اصحاب همراه وی به امیرالمومنین ( علیه السلام ) رسیدند و عمر به ایشان گفت : تو را چه شده است ای ابالحسن ! به خدا قسم ما قبرها را نبش خواهیم کرد و بر وی ( پیکر بی بی مظلومه ) نماز خواهیم گذاشت .پس امیرالمومنین ( علیه السلام ) لباس عمر را گرفتند و وی را بر زمین زدند و فرمودند : ای پسر کنیز سیاه ! پس از حق خود ( در خلافت و جانشینی پیامبر ) گذشتم از ترس اینکه مبادا مردم از دین خود مرتد شوند .و اما در مورد قبر فاطمه ( سلام الله علیها ) پس قسم به آن کسی که جان من در قبضه قدرت اوست ؛ پس اگر تو یا یکی از یارانت دست به زمین بزنند ، زمین را از خون شما سیراب خواهم نمود . عمر! از این خیال درگذر )
تمام عصبانیت ابی بکر و عمر بن خطاب از این بود که بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) وصیت نمودند که آنها در مراسم تشییع نباشند و این امر نشان از نارضایتی ایشان از این دو غاصب می باشد .
حتی برخی اهل سنت برای پاک کردن دامن خلفایشان ، بیان می کنند که قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) در بقیع می باشد و در کنار قبر امام حسن علیه السلام !
از آنجا که دروغگو کم حافظه می باشد ، آنها فراموش کردند که قبر فاطمه ای که در آنجا وجود دارد همانا قبر فاطمه بنت اسد ( سلام الله علیها ) مادر امیرالمومنین ( علیه السلام ) می باشد !
برخی از وهابیون نیز مخفی بودن قبر را نشان از بی احترامی به افراد نمی دانند و برای این امر ، قبر معاویه را مثال می زنند که در نزد اهل تسنن بسیار محبوب است ولی قبرش مخفی می باشد …
اینکه قبر معاویه ، یعنی شخصیتی که اهل سنت بسیار بر او تبلیغ می کنند و وی را دایی مومنان می دانند و وی را کاتب وحی می دانند و هزاران دروغ دیگر ، مخفی می باشد دلیل بر این است که این شخصیت اصلا ارزش نداشته است که قبر وی را احیا کنند !
شاید اگر معاویه واقعا ارزش داشت ، لااقل اهل سنت برای وی جایی درست می کنند ( مانند قبر ابوحنیفه و بخاری و احمد حنبل ) و نه اینکه قبر معاویه در خرابه های شام مدفون باشد !
شیعیان مخفی بودن قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) را نشانه عدم رضایت ایشان از شیخین می دانند !
ولی قبر معاویه مخفی نیست بلکه در خرابه ای در یکی از کوچه های دمشق است ….
قبر وی در جایی است که وقتی محمد مجذوب از شعرای سوریه از آنجا رد شد ، چنین سرود :
أین القصور أبا یزید ولهوها * والصافنات وزهوها والسؤدد
أین الدهاء نحرت عزته على * أعتاب دنیا سحرها لا ینفد
أثرت فانیها على الحق الذی * هو لو علمت على الزمان مخلد
تلک البهارج قد مضت لسبیلها * وبقیت وحدک عبرة تتجدد
هذا ضریحک لو بصرت ببؤسه * لأسال مدمعک المصیر الأسود
کتل من الترب المهین بخربة * سکر الذباب بها فراح یعربد
خفیت معالمها على زوارها * فکأنها فی مجهل لا یقصد
شعر مذکور طولانی تر بوده و لذا برای رعایت اختصار از بیان همه آن خودداری می کنیم .
ما حصل کلام این است که اهل بیت ( علیهم السلام ) از قبر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) خبر داشتند و آن را زیارت می کردند ( مانند امیرالمومنین و حسنین علیهم السلام ) ولی الزامی نداشتند تا همه را خبر کنند و خود اهل بیت علیهم السلام می خواستند تا این قبر مخفی بماند تا همگان بدانند که چه ظلمی بر بی بی مظلومه ( سلام الله علیها ) روا شده است !
و تاکنون نیز قبر ایشان معلوم نبوده است و اهل سنت هم از نشان دادن آن عاجز هستند !!!!
العبد الاحقر – مقداد العلوی

بر گرفته از:کمپین بزرگ وبلاگ نویسی حضرت زهرا(س)www.shahideh.com


"َاللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ "
"خدایا لعنت کن نخستین ستمگرى را که بزور گرفت حق محمد و آل محمد را و آخرین کسى که او را در این زور و ستم پیروى کرد"

الّلهمّ صلّ علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم
                                                                  و احشرنا معهم و العن اعدائهم

طبقه بندی: بانوی آسمانی{فاطمه (س)}،
[ چهارشنبه 23 فروردین 1391 ] [ 11:08 ب.ظ ] [ M.H & M.H ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


پیامبر خدا صلی الله علیه وآله فرمودند:
هر آینه شادی خداوند از توبه بنده خود بیشتر است تا شادی نازایی که بچه بدست می آورد و گم کرده‌ای که گمشده خود را می‌یابد و تشنه‌ای که به آب می‌رسد.

**************
.
"َاللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ

وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ "

**************

"خدایا لعنت کن نخستین ستمگرى را که بزور گرفت حق محمد و آل محمد را و آخرین کسى که او را در این زور و ستم پیروى کرد"

**************

"اللهم الرزقنا توفیق الشهادة فی سبیلک تحت رایة ولیک"

**************

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

ایران رمان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic